АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Обама се збогуваше и со неговата порака „го урна" Твитер
12.01.2017 | 09:31
Извор: Точка
Прочитано: 3857 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

После прошталниот говор во Чикаго, американскиот претседател во заминување, Барак Обама може да се каже дека се збогува и со сите негови следбеници на Твитер како претседател на најмоќната земја на светот.

Пораката за благодарност која што Барак Обама ја објави на социјалната мрежа Твитер после неговиот проштален говор стана убедливо најпопуларна на неговиот профил – истата е упатена до Америкаците, но подеднакво може да важи и за сите.

„Ви благодарам за се. Мојата последна молба е иста како и првата. Барам од вас да верувате – не во мојата способност да креирам промени, туку во вашата“, напиша Барак Обама на својот профил на социјалната мрежа Твитер.


Твитот само до вчера навечер беше ретвитуван над 600 илјади пати, пренесува новинската агенција AFP.

Портпаролот на Твитер, Ник Пачило изјави дека последниот твит е најпопуларниот твит на претседателот Обама и еден од најпопуларните на социјалната мрежа.


Тој истакна дека „последниот“ твит на Барак Обама како претседател на најмоќната држава на светот ја надминала популарноста на твитот кој што Обама го објави на таа социјална мрежа после одлуката на Врховниот суд во 2015-та година да биде укината забраната за хомосексуалните бракови кои што ја воведоа неколку сојузни држави.

Инаку, Барак Обама на социјалната мрежа Твитер досега има над 80 милиони следбеници.

НАЈНОВО ОД СВЕТ  
САД
„Мојот живот е хаос”: Татко му е најозлогласен убиец, а ова е неговата приказна
Додека бил дете, Метју Робертс не ни претпоставувал кој е неговиот биолошки татко, не знаел дека е посвоен, а не пак, дека е син на еден од најбруталните сериски убијци на сите времиња.
17.01.2017, 21:30


ЛОНДОН
Тие имаат главна улога во сите истраги: Посебно одделение на британските служби ги разоткрива терористичките напади
Одделението го сочинуваат научници, во главно магистри и доктори на науки по психологија, криминологија други општествени науки.
17.01.2017, 20:01


ЕВРОПА
Шкотска го оцени планот за Brexit како катастрофален и ќе бара независност
Шкотска мора да има можност да прогласи независност од Обединетото Кралство ако нејзините барања во поглед на Brexit бидат отфрлени, рече шкотската премиерка Никола Старџен.
17.01.2017, 19:36


ЊУ ДЕЛХИ
Тинејџери правеле селфи на шини и наишол воз – Се случила голема трагедија
Полицијата во Њу Делхи соопштила дека тинејџерите не успеале на време да се тргнат и ги удрил воз.
17.01.2017, 19:34


ЕВРОПА
Најлошото допрва доаѓа: На пролет пристигнува нова бегалска криза која ќе ја потресе Европската унија
Десетици илјади мигранти во потрага за подобар живот, бегајќи од земјите зафатени од војна како Либија, ќе тргнат оваа година на пат кон Европа, пренесува Associated Press.
17.01.2017, 19:30

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Тој ги чува богатите и славните: Во секој момент имаме и по 50 закани и мораме да го направиме ова...
„Ние сме единствени. Најголемиот дел од нашите клиенти се богати и познати. Најважна работа е тајнос...
БАЛКАН
Советник во Кремљ: Следната пресметка на Западот и Истокот ќе се одвива на Балканот
БРАЗИЛ
Отровни инсекти, отсечени глави и извадени црева: Бразилските затвори се како пекол на земјата
ТЕКСАС
Наставничка оди 10 години во затвор: Завела 13-годишен ученик и забременила со него
САД
Вака ќе го чуваат Трамп на инаугурацијата: 28 илјади полицајци, снајперисти, детектори...

ВИДЕО ВЕСТИ

Роби Телекабел изјави дека му биле побарани 650.000 марки мито од луѓето на Љубчо Георгиевски во 2001 година
Сопственикот на Телекабел, Роберт Димитров познат како Роби Телекабел, гостуваше во емисијата „Патот на успехот“ на 24 вести. Во продолжение ви пренесуваме дел од емисијата.
ЊУ ДЕЛХИ
Тинејџери правеле селфи на шини и наишол воз – Се случила голема трагедија
ПОЛСКА
Хакери го нападнале "Жагањ": Повик за марш против американските војници во Полска
ИСТАНБУЛ
Уапсен и претепан крвникот од Истанбул: Терористот кој убил 39 луѓе признал дека го извршил масакрот во Реина

ФОТО  
Дочекот на 2017-та низ светските метрополи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЦРНА ХРОНИКА
Снимка од почетокот на масакрот: Првите жртви биле убиени пред клубот!
БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ!
Видео запис од утрово, на излезот од Скопје: Погледнете како не треба да се вози на замрзнат автопат!
ИСТАНБУЛ
Оваа убавица ги молела родителите да ја пуштат за Нова година во Истанбул: Прв пат патувала, но и последен
ТЕШКИ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ
Блокиран автопатот Скопје-Велес во двата правци, над 200 луѓе заложници на снежното невреме!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: