АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Трамп: „Ако му се допаѓам на Путин, тоа е само предност”
11.01.2017 | 21:28
Извор: Точка
Прочитано: 2056 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјавил денес дека, ако добро се согласува со рускиот претседател Владимир Путин, тоа би била „предност, а не хендикеп“, но...

Претседателот кој ќе ја превземе должноста на 20 јануари, признал дека не е загарантирано дека тие двајца ќе бидат сојузници.

„Ако на Путин му се допаѓа Доналд Трамп, тоа го сметам за предност, а не за хендикеп, бидејќи имаме ужасни односи со Русија“, рекол Трамп на конференцијата за новинари која беше прва откако победи на претседателските избори во ноември, пренесува AFP.

Меѓутоа, Трамп напоменал дека не знае дали добро ќе се согласува со Путин. „Се надевам дека ќе биде така. Но, постојат големи шанси и дека нема добро да се согласуваме“, додал тој.


Исто така, Трамп на денешната прес – конференција, во присуство на околу 250 новинари во дворот на неговата кула (Trump Tower), гневно го осудил објавувањето шпекулации дека во Русија „бил фатен во компромитирачка ситуација“, истакнувајќи дека сето тоа се „лаги на болни луѓе“, но признал дека Русија стои зад хакирањето на компјутерите на Демократската партија.

„Што се однесува до хакирањето, мислам дека тоа беше Русија, но исто така мислам дека не` хакираа и други земји“, заклучил тој.

Трамп после подолго време ги повторил предизборните ветувања за Обамакер, казните за релокација на производството и ѕидот на границата со Мексико. Идниот претседател на САД рекол дека ќе ги започне преговорите со Мексико за финансирање ѕид на границата штом ја превземе функцијата.

Тој рекол дека за почеток разгледува план според кој тој ѕид би бил платен со пари од американските даночни обврзници, но дека Мексико подоцна ќе ги даде парите.


Новиот претседател рекол дека замената за Обамакер ќе биде понудена штом Сенатот ќе го потврди неговиот кандидат за министер за здравство. Тој рекол дека законот за реформа на здравствената заштита е „комплетна и целосна катастрофа“.

Трамп исто така рекол дека официјално им ја предал „комплетно и во целина“ контролата над неговата бизнис империја на своите возрасни синови Дон Џуниор и Ерик, во желба да избегне конфликт на интереси откако ќе влезе во Белата куќа.

НАЈНОВО ОД СВЕТ  
СВЕТ
Нови детали за исчезнувањето на малата Медлин: Еве што се случило кобната ноќ
Нејзините родители Кејт и Гери сè уште се надеваат дека ќе ја пронајдат жива, а оваа година навршуваат десет години од нејзиното исчезнување.
22.02.2017, 20:31


СВЕТ
Миа Калифа ги сними најгледаните порно филмови, па поради тоа сега џихадистите ѝ се закануваат дека ќе ја убијат
„Моите филмови се сатирични и не го навредуваат исламот. Многу холивудски остварувања се понавредливи за муслиманите.“
22.02.2017, 20:08


МОСУЛ
Скандалозна грешка: Бомбашот самоубиец го ослободиле од Гвантанамо, и уште му платиле за да молчи!
Бомбашот самоубиец Абу Закарија ал-Британи, кој активирал автомобил бомба пред ирачката воена база југозападно од Мосул, пред 12 години добил 1,25 милиони долари отштета бидејќи "по грешка" бил притворен во затворот Гвантанамо.
22.02.2017, 19:22


ВАТИКАН
Папата го моли светот: Оваа земја умира од глад, направете нешто!
Папата Франциско побарал итна хуманитарна помош за луѓето од Јужен Судан кои гладуваат, велејќи дека милиони можеби се осудени на смрт поради глад, пренесува "Reuters".
22.02.2017, 19:00


ФРАНЦИЈА
Храбри орли за побезбедна планета: Ги дресираат за уништување на терористички дронови
Под француски воен надзор, четири златни орли родени во светот на машините и теророт се дресираат со цел уништување на терористички дронови.
22.02.2017, 18:14

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
Тој честопати ја посетувал Спаса Бојоска при што од неа барал пари на заем, а истото го правел и со ...
СВЕТ
Миа Калифа ги сними најгледаните порно филмови, па поради тоа сега џихадистите ѝ се закануваат дека ќе ја убијат
РУСИЈА
Рускиот министер за одбрана со остра порака до Британците: На грбот имате лав, но не се сите мачки - лавови!
СВЕТ
Нови детали за исчезнувањето на малата Медлин: Еве што се случило кобната ноќ
СКОПЈЕ
Јанева и Фетаи казнети по 2.000 евра на рочиштето за „шлаканици“

ВИДЕО ВЕСТИ

Нови детали за исчезнувањето на малата Медлин: Еве што се случило кобната ноќ
Нејзините родители Кејт и Гери сè уште се надеваат дека ќе ја пронајдат жива, а оваа година навршуваат десет години од нејзиното исчезнување.
ОХРИД
Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
КАЛИФОРНИЈА
Калифорнија под вода: Поради страшните поплави се евакуираат луѓе, ситуацијата е сè полоша
МИНХЕН
Доктор Џекил и г-дин Хајд: Европа во ист ден ги виде двете лица на американската политика

ФОТО  
20 од најмоќните фотографии од изминатата недела според Reuters

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ИТАЛИЈА
Филмска одмазда: Ја одмаздил својата сопруга на неверојатен начин
САД
Паника во Америка: Огромната дупка во највисоката брана во близина на Сан Франциско продолжува да се шири!
СКОПЈЕ
Страшна сообраќајка на Партизанска со Октомвриска во 4 часот изутринава
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: