АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Добил само 5 години за силување на девојче: Нејзиниот татко го убил и ќе лежи 40 години!
11.01.2017 | 16:11
Извор: Точка
Прочитано: 6485 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Рејмонд Ерл Брукс ја силувал Џулија Мејнор од нејзината четврта до осмата година, а кога судот му изрекол скандалозно ниска казна, таткото на девојчето, 43-годишнито Џеј Мејнор ја земал правдата во свои раце.

Брукс бил очув на мајката на Џулија и бил константно покрај неа, а бидејќи била многу мала, манипулирал со неа и ја убедувал дека е посебна, и дека тоа што го прави тој е сосема нормално. За среќа, девојчето собрало сили и раскажало на родителите, кои повикале полиција.

Злосторникот во 2002. година бил осуден откако признал дека го злоставувал девојчето. Не само што судот го осудил на скандалозно мали пет години затвор, туку и поради "добро однесување" го ослободил по две години и три месеци. Платил и парична казна и се преселил во истиот град во Алабама, во кој живеела и Џулија.
Џулија, која денес има 24 години, во меѓувреме станала мајка на три деца, но и натаму не можела да ги заборави ужасите од детството. Поради траумата била во депресија, и пропаднал бракот, а Брукс и подоцна и го уништувал животот.

Нејзиниот татко, Џеј Мејнор, не можел повеќе тоа да го гледа. Кога неговата ќерка на еден заеднички ручек се расплакала во налет на тага и бес, му кажала дека би сакала да е мртва, а таткото полудел. Седнал на мотор, и ја напуштил куќата со пиштол.Го нашол Брукс на тремот од неговиот дом, два пати му пукал во градите и го убил. Бил уапсен и осуден на 40 години затвор. Адвокатите велат дека сигурно би добил помала казна доколку Џулија на суд сведочела за теророт кој Брукс го вршел над неа, но Џеј не сакал да го изложува своето дете на дополнителна траума. Се договорил со обвинителството и без судење прифатил 40 години затвор.
"Мојот татко го направи тоа што би го направил секој на негово место. Тој е прекрасен човек, и уште подобар родител. Срцето ми се крши што е зад решетки. Знам дека не сака исто како и ние него", рекла Џулија за медиумите во декември 2016. година.

НАЈНОВО ОД СВЕТ  
СВЕТ
Нови детали за исчезнувањето на малата Медлин: Еве што се случило кобната ноќ
Нејзините родители Кејт и Гери сè уште се надеваат дека ќе ја пронајдат жива, а оваа година навршуваат десет години од нејзиното исчезнување.
22.02.2017, 20:31


СВЕТ
Миа Калифа ги сними најгледаните порно филмови, па поради тоа сега џихадистите ѝ се закануваат дека ќе ја убијат
„Моите филмови се сатирични и не го навредуваат исламот. Многу холивудски остварувања се понавредливи за муслиманите.“
22.02.2017, 20:08


МОСУЛ
Скандалозна грешка: Бомбашот самоубиец го ослободиле од Гвантанамо, и уште му платиле за да молчи!
Бомбашот самоубиец Абу Закарија ал-Британи, кој активирал автомобил бомба пред ирачката воена база југозападно од Мосул, пред 12 години добил 1,25 милиони долари отштета бидејќи "по грешка" бил притворен во затворот Гвантанамо.
22.02.2017, 19:22


ВАТИКАН
Папата го моли светот: Оваа земја умира од глад, направете нешто!
Папата Франциско побарал итна хуманитарна помош за луѓето од Јужен Судан кои гладуваат, велејќи дека милиони можеби се осудени на смрт поради глад, пренесува "Reuters".
22.02.2017, 19:00


ФРАНЦИЈА
Храбри орли за побезбедна планета: Ги дресираат за уништување на терористички дронови
Под француски воен надзор, четири златни орли родени во светот на машините и теророт се дресираат со цел уништување на терористички дронови.
22.02.2017, 18:14

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
Тој честопати ја посетувал Спаса Бојоска при што од неа барал пари на заем, а истото го правел и со ...
СВЕТ
Миа Калифа ги сними најгледаните порно филмови, па поради тоа сега џихадистите ѝ се закануваат дека ќе ја убијат
РУСИЈА
Рускиот министер за одбрана со остра порака до Британците: На грбот имате лав, но не се сите мачки - лавови!
СВЕТ
Нови детали за исчезнувањето на малата Медлин: Еве што се случило кобната ноќ
СКОПЈЕ
Јанева и Фетаи казнети по 2.000 евра на рочиштето за „шлаканици“

ВИДЕО ВЕСТИ

Нови детали за исчезнувањето на малата Медлин: Еве што се случило кобната ноќ
Нејзините родители Кејт и Гери сè уште се надеваат дека ќе ја пронајдат жива, а оваа година навршуваат десет години од нејзиното исчезнување.
ОХРИД
Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
КАЛИФОРНИЈА
Калифорнија под вода: Поради страшните поплави се евакуираат луѓе, ситуацијата е сè полоша
МИНХЕН
Доктор Џекил и г-дин Хајд: Европа во ист ден ги виде двете лица на американската политика

ФОТО  
20 од најмоќните фотографии од изминатата недела според Reuters

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ИТАЛИЈА
Филмска одмазда: Ја одмаздил својата сопруга на неверојатен начин
САД
Паника во Америка: Огромната дупка во највисоката брана во близина на Сан Франциско продолжува да се шири!
СКОПЈЕ
Страшна сообраќајка на Партизанска со Октомвриска во 4 часот изутринава
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: