АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
13
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Путин одбра: Секси адвокатката Наталија ќе ја брани правдата на Крим
19.03.2014 | 10:33
Извор: Точка
Прочитано: 3878 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

33-годишната убавица стана популарна веднаш по добивањето на новата функција. Ги осуди протестите во Киев, а украинските власти ги прогласила за "ѓаволи до коска".

Атрактивната Наталија Поклонскаја е новиот државен обвинител на Крим, пренесува National Turk.

33-годишната русокоса убавица станала популарна веднаш откако претседателот Владимир Путин и' ја одредил новата функција.


Пред јавноста ја претстави Сергеј Аксјонов, претседател на Советот на министри.

"Украинските власти се ѓаволи до коска"
По именувањето одржала конференција за новинари, а странските медиуми веднаш почнале да пишуваат за згодната Наталија.


Наталија е позната по тоа што ги осуди протестите во Киев, и украинската власт ја нарече "ѓаволи до коска".


Таа е голем фан на социјалните мрежи
Новата државна обвинителка е голем љубител на социјалните мрежи. Фотографиите од нејзиниот профил за кратко време се проширија по интернет и станаа вистински хит.

НАЈНОВО ОД СВЕТ  
ХОРОР
Љубомора: Девојчето изобличено откако садисти ривалки ја осакатиле бидејќи "била премногу убава!"
Предупредување: Вознемирувачка содржина! Двете садисти сестри изјавиле дека тие сакале да направат 15 годишното девојче да изгледа како Чаки од "Child's Play"!
02.10.2014, 10:12


БЕРЛИН
Јуратовиќ: Потребно е да се спречи радикализацијата на Балканот
Известувачот за југоисточна Европа од пратеничкиот клуб на Социјалдемократската партија во германскиот Бундестаг, Јосип Јуратовиќ укажа дека проблемот со регрутирање на џихад постои во државите на поранешна Југославија.
02.10.2014, 10:12


ВАШИНГТОН
Првиот човек на тајната служба на САД поднесе оставка
Директорот на Тајната служба на САД, Џулија Пирсон, поднесе оставка, по острите критики за неколкуте тешки безбедносни пропусти на службата која се грижи за безбедноста на американскиот претседател, објави МИА.
02.10.2014, 10:10


ХОНГ КОНГ
Во Хонг Конг повторно протести
Илјадници лица излегоа одново на протест во Хонг Конг со барање за повеќе демократија во кинескиот специјален административен реон, пишува МИА.
02.10.2014, 10:09


ГЕРМАНИЈА
Меркел побара од Путин да влијае на проруските активисти
Германската канцеларка Ангела Меркел побара во телефонски разговор од рускиот претседател Владимир Путин да "употреби умерено влијание" на проруските активисти во Украина.
02.10.2014, 10:07

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Откриени нови, страшни детали околу убиството на младите туристи на Тајланд
Двајца мажи ја силувале, додека еден гледал. Убедени сме дека шансите да ги пронајдеме злосторниците...
ХРВАТСКА
Оваа куќа во шума ја крие најстрого чуваната тајна на Југославија!
РЕГИОН
Поранешната менаџерка на Тоше ја поседува најголемата плантажа со лаванда на Балканот
КАЗАХСТАН
Каде исчезна езерото, некогаш четврто по големина на светот?!
ЛОНДОН
Пронајдена исчезната тинејџерка во Британија: Ја убил и ја фрлил во река!

ВИДЕО ВЕСТИ

Кобна грешка на медицинскиот персонал: Американец заразен од ебола пратиле дома со антибиотици!
Постои опасност дека петмина ученици во Тексас биле изложени на ебола, преку контакт со првиот пациент во САД кај кој бил дијагностициран овој вирус, јавуваат денес американските официјални извори, пренесува "ABC News".
ЛОНДОН
Пронајдена исчезната тинејџерка во Британија: Ја убил и ја фрлил во река!
ТАЈЛАНД
Откриени нови, страшни детали околу убиството на младите туристи на Тајланд
ХРВАТСКА
Оваа куќа во шума ја крие најстрого чуваната тајна на Југославија!

ФОТО  
Фантастични фотографии од ерупцијата на вулканот Бардарбунга на Исланд!

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МАКЕДОНИЈА
Страшно: Еве што се случувало на работата на брод: Макроа ви ги водат децата во проституција
ВАШИНГТОН
ЦИА открила што прашал Буш неколку минути пред нападот на Кулите Близначки
ЊУ ДЕЛХИ
Страшна смрт: Камери го фатиле моментот кога тигар убива маж
ЈУГОСЛАВИЈА
Ѕирнете во тајниот свет на југословенските крадци на дијаманти!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2014 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: